Технології Nike

Aeroply – легкий "дихаючий" матеріал верху з великими отворами.
Air ENCAPSULATED – камера з газом під високим тиском у частині п'яти взуття. Забезпечує додаткове поглинання ударних навантажень.
Air Shox – це новітня технологія з використанням чотирьох повітряних колон, які знаходяться між еластичними пластинами. Поєднавши технології Nike Shox і Max Air, розробникам вдалося отримати більш чутливу амортизацію.
BRS 1000 – у звичайних бігових кросівках для зовнішньої підошви «Nike» використовує вуглецеву гуму. П'яткова зона найбільш схильна до стирання. Тому «Nike» використовує жорстку гуму, як зовнішню підошву в області п'яти, яка відрізняється підвищеною стійкістю до стирання.
CUSHLON – легша модифікація EVA, має хорошу амортизацію, менш схильна до спересовування.
Diamond FLX – підошва, яка гнеться у всіх напрямках і забезпечує приголомшливу природність рухів ноги, ніби ви займаєтеся босоніж. Легкість, комфорт, свобода рухів та підтримка допоможуть вам стати сильнішими та досягти кращих результатів. Технологія використовується лише для жіночого взуття.
DUAL DENSITY – особлива технологія, що дозволяє підвищити стійкість у бічній частині бігових кросівок. Філон з різною щільністю використовується для забезпечення жорсткості чи м'якості у певних зонах.
Nike DUAL FUSION – технологія, яка використовується в проміжній підошві взуття та поєднує EVA двох різних щільностей. Більш м'який матеріал забезпечує хорошу амортизацію, а щільніший – підтримку та стійкість.
Duralon – це більш еластичний вид гуми, який забезпечує амортизацію та зчеплення.
Dynamic Fit – це м'який матеріал, який ніби охоплює пальці, середній відділ і склепіння стопи, забезпечуючи посадку, подібну до рукавички. Повторюючи будову стопи, Dynamic Fit дозволяє заповнити простір між стопою та взуттям для неперевершеної зручності незалежно від форми чи розміру ноги.
Dynamic Support – система динамічної підтримки, що поєднує в собі міцність та чутливість, що стає можливим завдяки подвійній пінній вставці в основі кросівки. Ближче до зовнішнього шару використовується жорсткіша формула (для підтримки), а на внутрішній частині – м'якша (для амортизації).DynamicSupport
Encapsulated AIR – подушка закритого типу, знаходиться у всіх кросівках, де на проміжній підошві є напис AIR, знаходиться всередині проміжної підошви і зовні її не видно. Може розміщуватись як в області п'яти, так і в передній частині кросівки, залежно від вимог до гасіння ударних навантажень у певній категорії взуття.
FIT SOLE – знімна, що запам'ятовує форму стопи, устілка для комфорту та простоти у догляді.
Flex Grooves – це канавки гнучкості, які знаходяться в шкарпетці кросівка.
FLYKNIT – технологія за якою верх взуття конструюється із міцної нейлонової нитки без жодного шва. Це забезпечує зручну посадку, полегшення ваги взуття та максимальну вентиляцію.
Flywire – технологія компанії, яка дозволяє значно полегшити спортивне взуття, а також зробити його більш міцним та стійким. Уявіть собі кросівки завтовшки в пару мікрон (не товщі за газету), єдина підтримка в яких здійснюється завдяки надміцним ниткам, зробленим як троси на підйомний міст.
Footbridge – це пристрій у вигляді термопластикової стійки (опори), що знаходиться в середній частині проміжної підошви. Ця конструкція забезпечує плавніший перекат, а також бічну стійкість при латеральних переміщеннях.
GDR – це зносостійка гума.
Hyperfuse – це конструкція, яка створена в результаті з'єднання деталей верху взуття під впливом тиску та температури. Технологія забезпечує більш щільну посадку та практично повністю виключає використання швів у конструкції верху.
HYPERVENOM – легкий, міцний матеріал верху взуття для кращого контролю м'яча за будь-якої погоди. Анатомічні контури п'яти, легка та міцна підошва забезпечують підвищену маневреність.
Lunar Foam – назва нової технології амортизації Розробники компанії створювали її разом із NASA. І тих, і інших насамперед хвилювало питання, як позбутися додаткової ваги. Об'єднавши свої зусилля, сторони змогли створити щось визначне.
Lunarlon – інноваційний матеріал проміжної підошви, створений Nike, на 30% легший за традиційний Phylon, що дозволяє розподіляти ударні навантаження більш рівномірно.
Max AIR – подушка відкритого типу з кращою амортизацією в порівнянні з Encapsulated AIR, за рахунок того, що подушка більш об'ємна і має «ефект віконця», який дає додаткову амортизацію, за рахунок відкритої частини проміжної підошви. В основному подушка Max AIR розташовується в частині п'ятої проміжної підошви кросівка і завжди проглядається.
Medial Post – це матеріал проміжної підошви, який розміщується у п'ятковій та середній частині з внутрішньої сторони. Виготовляється з поліуретану або густішої версії файлона, що сприяє зменшенню швидкості пронації. Маркується іншим кольором порівняно з основним матеріалом підошви.
Midfoot Plate – це пластина, розташована у середній частині підошви, забезпечує стабільність.
Nike AIR – міцна і, в той же час, еластична поліуретанова камера, всередині якої знаходиться запатентований газ "NIKE AIR". Система має функції захисту від ударних навантажень, амортизації, полегшує вагу кросівок. Повітряна подушка стискається зменшення сили удару, та був миттєво повертається до початкової формі.
Nike Free – взуття, розроблене спеціально для тренувань ніг та ступнів за допомогою імітації руху босоніж. Унікальність Nike Free полягає в тому, що ця модель дозволяє стопі природно рухатися, зміцнюючи і відновлюючи її, і в той же час має всі переваги взуття: амортизацію, захист і зчеплення.
NIKE IMPAX – функціональний зміст технології схоже на технологію SHOX. Пластина розширюється у відкритому просторі області п'яти, тим самим викликаючи відчуття стрибка на трампліні, а інтегрована система розподіляє тиск на велику площу для більш гладкого перекату з достатнім ступенем амортизації.
Nike Shox – кросівки з незрівнянною зворотною реакцією та амортизацією. Колони в системі Nike Shox забезпечують максимальну фіксацію та амортизацію. Колони виконані з високоеластичної уретанової піни та розроблені з урахуванням збільшення амортизації та стійкості. Nike Shox також найбільш випробувана технологія в історії компанії.
NIKE SKIN – тонкий, легкий і міцний матеріал верху взуття, який забезпечує контроль м'яча за будь-якої погоди, дозволяючи при цьому полегшити конструкцію взуття.
Phylon – проміжна підошва яка забезпечує ефектну чутливу амортизацію та пружні властивості.
Pivot point – це точка обертання в шкарпетці взуття, яка забезпечує маневреність.
RESLON – проміжна підошва із спіненого матеріалу. Забезпечує амортизацію.
SOLARSOFT – м'який та дуже легкий матеріал на основі EVA.
Waffle Outsole – це матеріал підмітки, що нагадує форму вафельниці.
XDR – більш зносостійка та довговічна в порівнянні з GDR.
Zoom Air – найтонша в порівнянні з іншими повітряна подушка NIKE AIR. Усередині неї знаходяться нитки, які не дозволяють повітряній подушці вибухнути через більшу кількість стисненого газу на висоту. Повітряна подушка Zoom Air розташовується всередині взуття і може бути по всій довжині, в області п'яти або в передній частині.